Olanda

# Squadra PG V P S GF GC DG Pts.
1 Ajax 9 7 1 1 32 2 +30 22
2 PSV Eindhoven 9 7 0 2 22 12 +10 21
3 Utrecht 9 5 2 2 19 10 +9 17
4 Willem II 9 5 2 2 13 11 +2 17
5 Feyenoord 8 5 1 2 22 11 +11 16
6 Vitesse 9 5 1 3 9 15 -6 16
7 Twente 9 4 3 2 15 11 +4 15
8 Heerenveen 9 4 1 4 11 14 -3 13
9 AZ 8 4 0 4 19 13 +6 12
10 Cambuur 9 4 0 5 16 22 -6 12
11 NEC 9 3 2 4 10 16 -6 11
12 Heracles Almelo 8 3 1 4 11 14 -3 10
13 Go Ahead Eagles 9 3 1 5 11 18 -7 10
14 Fortuna Sittard 8 2 2 4 8 16 -8 8
15 RKC Waalwijk 9 1 4 4 12 15 -3 7
16 Groningen 9 1 4 4 8 15 -7 7
17 Sparta Rotterdam 9 1 4 4 8 17 -9 7
18 PEC Zwolle 9 0 1 8 3 17 -14 1
2021. Ottobre 22. venerdì
Willem II 19:00 Fortuna Sittard
2021. Ottobre 23. sabato
Utrecht 17:45 Heerenveen
PEC Zwolle 19:00 Heracles Almelo
RKC Waalwijk 20:00 Sparta Rotterdam
2021. Ottobre 24. domenica
Twente 11:15 NEC
Cambuur 13:30 Feyenoord
Vitesse 13:30 Go Ahead Eagles
Ajax 15:45 PSV Eindhoven
Groningen 19:00 AZ
2021. Ottobre 30. sabato
PSV Eindhoven 15:30 Twente
Heracles Almelo 17:45 Ajax
Heerenveen 19:00 Vitesse
AZ 20:00 PEC Zwolle
2021. Ottobre 31. domenica
Sparta Rotterdam 13:15 Feyenoord
NEC 15:30 Groningen
Utrecht 17:45 Willem II
RKC Waalwijk 17:45 Cambuur
Go Ahead Eagles 21:00 Fortuna Sittard
2021. Novembre 5. venerdì
Twente 21:00 Heracles Almelo
2021. Ottobre 17. domenica
Twente 1 - 1 Willem II
Sparta Rotterdam 1 - 1 Groningen
NEC 0 - 1 Vitesse
AZ 5 - 1 Utrecht
2021. Ottobre 16. sabato
PSV Eindhoven 3 - 1 PEC Zwolle
Fortuna Sittard 1 - 0 Cambuur
Heerenveen 0 - 2 Ajax
Go Ahead Eagles 4 - 2 Heracles Almelo
Feyenoord 2 - 2 RKC Waalwijk
2021. Ottobre 3. domenica
PSV Eindhoven 2 - 1 Sparta Rotterdam
Vitesse 2 - 1 Feyenoord
Cambuur 1 - 3 AZ
Ajax 0 - 1 Utrecht
2021. Ottobre 2. sabato
Fortuna Sittard 1 - 3 NEC
PEC Zwolle 0 - 1 Heerenveen
Heracles Almelo 3 - 2 Willem II
RKC Waalwijk 1 - 1 Go Ahead Eagles
2021. Ottobre 1. venerdì
Groningen 1 - 1 Twente
# Squadra PG V P S GF GC DG Pts.
1 FC Volendam 11 7 3 1 28 14 +14 24
2 Excelsior 11 7 1 3 22 12 +10 22
3 De Graafschap 11 6 2 3 18 13 +5 20
4 Emmen 11 6 1 4 17 10 +7 19
5 AZ II 11 6 1 4 12 10 +2 19
6 Roda JC Kerkrade 11 5 3 3 21 16 +5 18
7 ADO Den Haag 11 7 2 2 25 15 +10 17
8 Eindhoven 11 5 2 4 15 15 +0 17
9 Jong Ajax 11 5 1 5 24 22 +2 16
10 VVV-Venlo 11 5 1 5 13 14 -1 16
11 Jong FC Utrecht 11 4 3 4 16 13 +3 15
12 Telstar 11 4 3 4 14 21 -7 15
13 MVV 11 5 0 6 15 29 -14 15
14 Helmond Sport 11 4 1 6 11 15 -4 13
15 NAC Breda 11 3 3 5 16 18 -2 12
16 Den Bosch 11 4 0 7 11 18 -7 12
17 Jong PSV 11 3 2 6 14 18 -4 11
18 TOP Oss 11 3 1 7 13 20 -7 10
19 Almere City 11 2 3 6 18 21 -3 9
20 Dordrecht 11 1 3 7 10 19 -9 6
2021. Ottobre 22. venerdì
ADO Den Haag 19:00 Excelsior
Telstar 19:00 Helmond Sport
VVV-Venlo 19:00 De Graafschap
Jong FC Utrecht 19:00 TOP Oss
Almere City 19:00 Jong PSV
NAC Breda 19:00 MVV
Eindhoven 19:00 Jong Ajax
Dordrecht 19:00 Den Bosch
AZ II 19:00 FC Volendam
2021. Ottobre 23. sabato
Roda JC Kerkrade 15:30 Emmen
2021. Ottobre 29. venerdì
Den Bosch 19:00 Jong FC Utrecht
Emmen 19:00 VVV-Venlo
De Graafschap 19:00 ADO Den Haag
MVV 19:00 Roda JC Kerkrade
FC Volendam 19:00 Dordrecht
2021. Ottobre 30. sabato
Excelsior 15:30 Eindhoven
TOP Oss 19:00 NAC Breda
2021. Novembre 1. lunedì
Jong PSV 21:00 AZ II
Jong Ajax 21:00 Telstar
Helmond Sport 21:00 Almere City
2021. Ottobre 18. lunedì
FC Volendam 1 - 0 NAC Breda
Jong FC Utrecht 1 - 2 Roda JC Kerkrade
Jong PSV 2 - 3 Telstar
AZ II 1 - 1 Jong Ajax
2021. Ottobre 15. venerdì
MVV 2 - 1 Dordrecht
Den Bosch 1 - 0 Almere City
Excelsior 3 - 0 VVV-Venlo
Helmond Sport 0 - 0 ADO Den Haag
De Graafschap 0 - 0 Eindhoven
TOP Oss 1 - 2 Emmen
Jong Ajax 3 - 1 Jong FC Utrecht
NAC Breda 1 - 0 AZ II
Roda JC Kerkrade 2 - 2 Jong PSV
Telstar 1 - 5 FC Volendam
2021. Ottobre 10. domenica
Almere City 1 - 2 De Graafschap
Dordrecht 0 - 1 Helmond Sport
ADO Den Haag 3 - 2 Den Bosch
2021. Ottobre 9. sabato
Eindhoven 2 - 1 TOP Oss
Emmen 0 - 1 Excelsior
VVV-Venlo 2 - 0 MVV

Share